Що таке марагоджип?

Що таке кава Марагоджип?


Марагоджип — це кавове зерно, унікальний сорт арабіки, який відрізняється великими розмірами і особливим смаком. Його називають "слонячими бобами" через великі розміри зерна в порівнянні зі звичайною арабікою.

Наприклад, на фото порівняння зерен марагоджип з Гватемали (ліворуч) і зерен з Ефіопії Іргачів (праворуч):

               Унікальний крупний сорт отримали в результаті перехресного схрещування інших сортів, які плантатори експериментально посадили на плантаціях Бразилії, щоб визначити, для яких сортів підійде клімат і рельєф території. У місті Марагоджип (Бразилія, штат Байя) були виявлені великі кавові дерева з крупними плодами. Назвали сорт на честь міста, де вперше знайшли сорт.

Урожайність сорту Марагоджип нижча, ніж іншої арабіки. Обумовлено це меншим захистом дерев від хвороб, а також тим, що гілки дерев ростуть з великими інтервалами один від одного, і з одного дерева можна зібрати менше ягід.

Більш придатними для зростання сорту по клімату і рельєфу стали інші країни: Мексика, Гватемала, Нікарагуа, Колумбія.

Марагоджип із Мексики


У Мексиці найбільш підходящими по клімату і, відповідно, найбільшими виробниками кави, вважаються регіони Ч’япас, Оахака і Веракрус. Тутешній вулканічний ґрунт в поєднанні з теплим вологим кліматом сприятливі для вирощування кави високої якості.
В нашому магазині ви можете купити марагоджип із Мексики регіону Оахака.
Каву марагоджип в цьому регіоні вирощують крупні фермери, які володіють станціями митої обробки, а кількість такого зерна невелика в порівнянні з виробництвом інших сортів арабіки.


Кава марагоджип із Нікарагуа

У Нікарагуа найбільш популярний регіон вирощування кави є Хінотега. Тут виробляють до 80% всього обсягу кавового зерна. Регіон оточений горами, поруч розташоване озеро Апанас. Каву вирощують в тіні інших дерев, щоб ягоди дозрівали повільніше, але встигали отримати більш комплексний смак в процесі зростання. Ягоди збирають тут вручну, урожай складається виключно із стиглих ягід, в результаті напій з таких зерен виходить збалансованим і повноцінним.

В нашому магазині ви можете купити марагоджип із Нікарагуа, регіон Хінотега.


Сорт марагоджип із Гватемали

У Гватемалі кавова промисловість — одна з найважливіших частин національної економіки. Вирощують каву тут на великій висоті над рівнем моря, 1200-2000 метрів. На такій висоті удобрювати і збирати врожай вкрай важко тому, щоб компенсувати витрати на ці процеси, гватемальські власники плантацій почали вирощувати дорожчі сорти.
Mercato пропонує купити марагоджип із Гватемали. Кажуть, це найкраща кава із усіх марагоджипів.
               Основна перевага сорту Марагоджип — унікальний смак. Він відрізняється насиченістю. Аромат і смак настільки насичені, що напій в результаті буде яскравим навіть з молоком.

Ціна на цю каву обумовлена ​​невеликою кількістю врожаю і складністю обсмажування великого зерна. 

Спеціальна пропозиція для вас — можливість купити марагоджип одразу з усіх країн, які представлені у нас. Ми підготували набір марагоджипів. Щоб переглянути пропозицію — тисніть тут.


29.01.2021

Рекомендовані товари

Коментарі 0