Смак: чорниця, лохина, шовковиця, польові трави, квіти
 • Рейтинг:
 • Бренд:
 • Ступінь обсмаження:
  Середня
 • Країна походження:
  Руанда
 • Урожай:
  2022 рік

248 грн.

Кава зернова Руанда Мутетелі (англ. — Rwanda Muteteli).

Кава зі смаком чорниці, лохини, шовковиці, польових трав та квітів.

Солодкість    ■■■
Аромат          ■■■■□
Гірчинка        ■■□□
Кислотність  ■■□□

Чудово підійде для заварювання в чашці, турці, гейзерній кавоварці, альтернативі та кавомашині.

Країна походження

Руанда - країна, повна різноманітності і багата родючими землями. Вся країна розташована на відносно великій висоті, найнижча точка знаходиться на висоті 950 метрів над рівнем моря. На сході переважають земляні болота і сонячні савани, а для центру характерна горбиста місцевість. Іноді буває складно вибрати каву тільки з одного регіону, коли кліматичні умови для вирощування кави відмінні на всій території країни. Саме тому бренд Muteteli був створений для того, щоб ви могли запропонувати смак, з наших улюблених трьох районів Руанди.

 

Вперше кава була завезена в Руанду німецькими місіонерами в 1904 році, але помітних обсягів експорту її виробництво досягло тільки в 1917 році. Після Першої світової війни Ліга Націй позбавила Німеччину права колоніального володіння Руандою і передала мандат управління країною Бельгії, тому історично основна частина про індійську каву експортувалася в Бельгію.

Перші кавові дерева були висаджені на території, де оселилася місія Мібірізі в провінції Чангугу. Це місце дало свою назву першому англійському сорту кави, природної мутації бурбона. Поступово вирощуванням зайнялися в районі Києва, а потім і по всій країні. У 1930-х роках бельгійці ввели практику, яка практикувалася в колоніальних Бурунді, і зобов'язали населення вирощувати каву.

Бельгійці тримали експорт під суворим контролем і обкладали фермерів високими податками. В результаті такої політики вироблялися великі обсяги низькосортного зерна, що реалізовувалося за низькою ціною.

Поступово залежність економіки Руанди і життя фермерів від виробництва кави стала надмірною. При цьому необхідна інфраструктура, наприклад, мийні станції, не створювалася для виробництва спеціальності. До 1990-х років кава стала найбільш прибутковим експортом країни, але ситуація в Руанді завдала удару по кавовій промисловості. У 1994 році всередині країни загострився затяжний конфлікт між двома етнічними групами хуту і тутсі, що призвело до справжнього геноциду. В результаті кривавих подій і в результаті падіння світових цін на каву його виробництво за дві тисячі років сильно постраждало.

Інтерес до світу до спешалті дозволив уряду країни зробити вирощування кави національним пріоритетом. Були побудовані станції переробки, що об'єднували фермерів з різних етнічних груп заради отримання кави дуже високої якості. Уряд послабив експортний контроль, і покупці спешалті з усього світу звернули свою увагу на руандійську каву. Саме в Руанді, єдиній з усіх африканських країн, проводився конкурс Cup Excellence - він спрямований на пошук кращих лотів і їх продаж через інтернет-аукціони.

Умови вирощування

Руанду називають країною в 1000 пагорбів - висота і погодні умови дозволяють вирощувати тут відмінну каву. Однак виснаження ґрунтів викликає занепокоєння, а нерозвиненість транспортної структури підвищує собівартість продукції. У 2010 році світові ціни на каву виросли, і Руанда, як і багато інших країн світу, зіткнулася з необхідністю пошуку нових стимулів для підтримки високої якості. Коли на ринку встановлюються високі ціни, виробники неохоче витрачають кошти на поліпшення якості, адже навіть низькосортна кава дає достатній дохід. Як би там не було, останнім часом якість руандійської кави було відмінним. Руанда вирощує і експортує невелику кількість робусти, велика частина кавового виробництва країни  миється арабікою. 

На заході знаходиться екорегіон гірських лісів Альбертіна Рифт з великою кількістю дикої природи і озера Ківу на кордоні з Конго. Район взагалі не такий жаркий, як східний, що залишає місце для відмінних умов для вирощування кави. Тут промивна станція Каньєге отримує каву приблизно від 1200 місцевих дрібних фермерів. На півночі багаті вулканічні грунти і зелені схили привносять соковиті аромати горбистого району Гікумбі Північної провінції, де розташована промивна станція Карісімбі. Третя кава, яка доповнює чашку Мутетелі, знаходиться в Південній провінції. Пральна станція Gitega Hills була відкрита в 2015 році. Багато дрібних фермерів з цього району вирощують каву в одному з найбільш лісистих регіонів Руанди.

Збір

Всі три сорти кави вирощуються на висоті від 1700 до 2200 метрів над рівнем моря. Ми прагнемо відобразити багато аспектів, які Руанда може запропонувати в цьому смачному списку + чашка Beisler Muteteli, і сподіваємось, що вам це також сподобається! Зібрана зелена кава зберігається і транспортується в мішках Grain pro, що забезпечує збереження зібраного зерна від вологи.

Врожай: березень-червень

Обсмаження кави

У нас тільки свіже обсмажування. Кавові зерна обсмажуються на власному виробництві за інноваційною технологією «Air Roast System». Використання цієї технології обсмажування дозволяє зберегти кавові масла, антиоксиданти (формує терпкий смак кави) і алкалоїд тригонелін (при обсмажуванні створює неповторний аромат), які надають нам чистий смак і аромат кави. Свіжообсмажена кава протягом тижня «дихає» (відкладається) в спеціальні бочки з харчового пластику, а потім фасується на автоматичній лінії в пакети з клапаном, які дозволяють відмінно зберегти смакові якості зерен.

Як приготувати

Ми рекомендуємо готувати фермерську каву з використанням домашніх кавоварок і альтернативних способів заварювання (кемекс, аеропресс і так далі). Дуже смачний і ароматний кави виходить також при заварюванні кави в турці (джезва) і гейзері.

Зерно або мелений

Ми робимо помел безкоштовно в залежності від вашого способу приготування і особистих переваг.

Як купити

Купити якісну каву в зернах з Руанди в упаковках по 100, 250 грам і 1 кілограм з доставкою по Україні ви можете в нашому інтернет-магазині Mercato. Вибрати необхідну вагу, кількість і оформити замовлення.

Ступінь обсмаження Середня
Країна походження Руанда
Урожай 2022 рік
Технологія обсмаження Air Roast System
Регіон Запад, Север, Юг
Ферма Muteteli
Оцінка SCA 85 балів
Висота зростання 1700 - 2200 метрів
Спосіб обробки Мита
Категорія Зернова

Рекомендовані товари

Теги: арабіка, фермерська, Руанда