Всього двісті років тому зелений чай в Європі був привілеєм дворянства та заможних купців. Продукт вважався такою дивовижною розкішшю, що прирівнювався по вартості до золота та дорогоцінних каменів. Нічого надприродного у тому не було, адже культивували та виробляли його лише китайці, а розголошення технології виробництва каралося смертною карою.
Лише у двадцятому столітті світ дізнався таємницю виготовлення зеленого чаю, і з того часу напій зайняв своє місце в серцях та кухонних шафках споживачів.
Під час виробництва класичного зеленого чаю процес окислення зупиняється на початкових етапах, після чого листя ошпарюється гарячим паром та термічно висушується. Важливу роль відіграє також збір, сортування та правильне фасування листя. Перед відправленням споживачам продукт проходить контроль якості: до складу мають входити лише засушені листки без потрапляння гілок чи бруньок, зберігається однотипний колір та аромат.
Культивуються чайні кущі в тропічному, субтропічному, помірному кліматі, а листя експортують 10 країн, серед яких Китай, Індія, Корея, Турція, Пакистан, Бразилія, острів Шрі-Ланка. Величезні плантації та хороший клімат дозволяють країнам-експортерам активно конкурувати між собою, що приводить до невеликої собівартості кінцевого продукту. На жаль, в Україні, як і в інших країнах СНГ, відсутні природні умови для вирощування чайних кущів.
Користь зеленого чаю для організму складно переоцінити: похвальні оди напою пишуть лікарі, дієтологи, косметологи та народна медицина. До складу сушеного листя входять:
- йод;
- калій;
- залізо;
- натрій;
- антиоксиданти;
- аскорбінова кислота.
Усі мікроелементи зберігаються навіть після термічної обробки. Однак захоплюватися зеленим чаєм понад міру не варто, адже до його складу у великій кількості входить кофеїн, що може призвести до підвищення тиску та збудження нервової системи. Тому лікарі рекомендують пити напій до обіду, щоб запобігти безсонню та головним болям, а дієтологи не рекомендують додавати цукор чи сиропи або змішувати із солодощами.
В асортименті інтернет-магазину Mercato представлені як класичний зелений чай, так і різноманітні мікси із Китаю та Японії.