Чай чорний Англійський сніданок FBOP.
Класичний купаж цейлонського та індійського чорного чаю категорії FBОР здавна є невід'ємним атрибутом ситного англійського сніданку і одним з найпопулярніших в світі напоїв.
Зігріваючий смак, що бадьорить, насичений аромат, темно-бурштиновий колір настою, ідеально поєднується з молоком і лимоном.
Створення купажу: міфи та історія
Англійський сніданок – різновид купажу чорного чаю, який став класикою. Існує кілька версій створення цього купажу, одна з версій стверджує, що цей чай був вперше створений не в Англії, а в Америці. Перші згадки про нього датовані 1843 роком. Аптекар з Нью-Йорка на ім'я Річард Девіс змішав поширений на той час китайський чорний чай з невеликою кількістю цейлонського чаю категорії Pekoe (Пеко) і додав до них «копченого» Сяочжун, більш відомого як лапсанг сушонг. Досить доступна за ціною суміш набула популярності серед місцевих споживачів і згодом великі чайні компанії придбали 10 фунтів «Англійського сніданку» та відтворили купаж вже у промислових масштабах.
Сучасні технології виробництва
Наразі вишуканий та стриманий напій «Англійський сніданок» створюють із кількох сортів індійського, китайського, кенійського та цейлонського чаю. Основу купажу складає сировина із плантацій Шрі-Ланки (Цейлону), де особливості клімату дозволяють отримати чай із винятково тонким смаком. У горах, де перебуває більшість плантацій, клімат м'який і теплий, температура становить удень 22-24, а вночі 19-20 градусів за Цельсієм. Чай збирають вручну та дуже обережно, щоб не пошкодити молоді листочки. Зібрана сировина один день знаходиться під сонцем, потім піддається обробці катками, щоб ароматичні речовини проникли і все чайне листя стало однорідно ароматним. Після цього деякий час листя ферментується і одночасно сушиться на відкритому повітрі. Остаточно процес сушіння чаю завершується прогріванням за особливою технологією, при якому чаїнки набувають насичений коричневий або чорний колір.
Колір, смак, аромат та вплив чаю на організм
Відкривши упаковку з чаєм «Англійський сніданок», ви побачите скручене листя, що значно відрізняється за кольором – від бурого до майже чорного, і відчуєте трав'яний, свіжий, міцний аромат. Заварений за всіма правилами напій має колір від бурштинового до насиченого червоного та освіжаючий із приємною гіркуватістю смак. Напій гармонійно поєднується з молоком, лимоном, його приємно вживати з кондитерськими виробами або без солодощів, тому саме «Англійський сніданок» вважається одним із найуніверсальніших купажів. Чай залишить по собі солодкуватий, трохи терпкий присмак.
Як і будь-який інший традиційний чорний чай, цей класичний купаж добре зігріває у прохолодну погоду та додає бадьорості наприкінці насиченого дня. Якщо ви віддаєте перевагу традиційному заварюванню, вам слід враховувати індивідуальну реакцію вашого організму на кофеїн під час тривалого заварювання чайна суміш може виділяти велику кількість кофеїну та інших алкалоїдів, що не завжди корисно для вечірнього напою.
Правильна технологія заварювання – гарантія задоволення смаком
Заварювати чай Англійський сніданок треба так: на кожну порцію слід взяти по 3 г сухої заварки на 300 мл окропу. Першою порцією води слід обполоснути посуд для заварювання, щоб краще зберігав прийнятну для заварювання чаю температуру. Найкращий посуд для заварювання цього сорту чаю – скляний або керамічний чайник. Зазвичай цей купаж прийнято заварювати шляхом настоювання.
Немає питань про даний товар, станьте першим і задайте своє питання.